• პოლიციამ გაუპატიურების,ძალადობისა და მუქარის  ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1963 წელს დაბადებული ლ.მ. გაუპატიურების, ძალადობისა და მუქარის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა რომ ბრალდებულმა, სხვადასხვა დროს, ნაცნობ გოგონებთან, მათი ნების საწინააღმდეგოდ დაამყარა სქესობრივი კავშირი, ასევე, მათ არაერთხელ მიაყენა ფიზიკური შეურაცხყოფა. გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ ბრალდებული მათ მიმართ მუქარასაც ახორციელებდა.
ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ლ.მ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გაუპატიურების,ძალადობისა და მუქარის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 137-ე, 126-ე და 151-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police arrested 1 person on charges of rape, violence and threats
The employees of Gldani-Nadzaladevi Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational-search measures and investigative activities, detained L.M., (DoB 1963) on charges of rape, violence and threats.
The investigation established that the accused person, at different times, had sexual relations with girls he knew, against their will, and physically assaulted them several times as well. The investigation also established that the accused person made threats against them.
As a result of the operative search measures and investigative actions, the law enforcement officers arrested L.M.
The investigation into the facts of rape, violence and threats is being conducted under Articles 137, 126 and 151 of the Criminal Code of Georgia.